Powrót do In The Dark Pit
NINIEJSZA STRONA POŚWIĘCONA JEST DZIAŁALNOŚCI ARTYSTYCZNEJ CZŁONKÓW IN THE DARK PIT,
NIE BĘDĄCEJ TWÓRCZOŚCIĄ IN THE DARK PIT
 
Battery Proza Przemka Artur i Abysal Borea
Z mojej szuflady
BATTERY
DEMO '93
"Watch Your Action"

Kiedy pierwsze gatunki wychodziły z oceanów na ląd BATTERY grali już thrash w Kutnie. BATTERY to jeden z trzech filarów kutnowskiej sceny metalowej, rodzącej się jeszcze w latach 80-tych.
Muzykę, nieco odmienną od innych zespołów działających w tym czasie, cechowała dwugłosowa współpraca gitar, oryginalny wokal oraz wirtuozerska, dynamiczna perkusja.
Na przestrzeni lat BATTERY działało w kilku składach. Ja dołączyłem w '92 roku. Współpraca zaowocowała nagraniem w '93 roku kasety demo "Watch Your Action", zawierającej 6 utworów. Materiał ten cieszył się nienajgorszą oceną, czego dowodem było zakwalifikowanie i udział BATTERY w festiwalu "Węgorzewo '94", tym samym, na którym Sweet Noise jako debiutant zgarnął całą pulę :).
Poniżej dostępne są dwa utwory z kasety demo:
Sometimes in me... [5.7 MB]
All'antico   [2.6 MB]
Pozdrawiam serdecznie wszystkich muzyków BATTERY !!!
BATTERY w składzie '93 (od lewej):
Arek Stelmasiak - vocal, gitara
Michał Sambor - bas
Jarek Dłubisz - bębny
Maciek Matuszewski - gitary


 
PROZA PRZEMKA


Blog :

http://aliteracko.blogspot.com/

Allegro :

"Czlowiek wspolczesny. Pies liryczny"

Z chwilą zawieszenia działalności In The Dark Pit Przemek pożegnał się z basem na dobre. Odkrył inną pasję, literaturę i pisarstwo, która jak mi się wydaje, pochłonęła go doszczętnie.
Dorobek literacki Przemka to szereg opowiadań zamkniętych w ramach tomiku "Rozgrzeszenia nie było" oraz trzy powieści: "Trzy litery","Punkt widzenia" i "Syn grabarza".
Obecnie pracuje nad czwartą powieścią "Mitologia słowa, dzieje kontynentu". Równoczesne prace nad piatą powieścią chwilowo zostały zawieszone.
NEW!!!

Miło mi poinformowac, że powieść Przemka "Trzy litery" właśnie ukazała się nakładem wydawnictwa Novae Res i jest dostepna w księgarniach i sklepach internetowych :

http://zaczytani.pl/ksiazka/trzy_litery,druk      

Próbki pióra Przemka :

"Wypowiedzenie"
"Poezje nie na temat"
"Impresje syna grabarza"
Opowiadania - fragmenty

 
ARTUR I ABYSAL
 Artur na scenie z Abysalem
Artur, oprócz wiosłowania w In The Dark Pit, uwikłany był w kilka innych projektów muzycznych: Borea, w której także ja miałem swój epizod, Spin, a obecnie Abysal grający muzykę z półki Morbid Angel czy Immolation. Do niedawna w Abysal na bębnach grał również Jarek Dłubisz, znany z Battery i Borea.
Wiecej informacji o Abysal znajduje się na oficjalnej stronie zespołu:

www.abysal.q4.pl

Jarek za bębnami
 
BOREA
 "Whose Fault"
Borea to macierzysty band Artura. Współtworzył go z Krzyśkiem Stanisławskim ( bas), Krzyśkiem Gontarkiem ( gitara) i Jarkiem Dłubiszem (bębny). W '91 roku Borea wydała własnym sumptem kasetę demo "Before You Die", a w '93 nakładem wydawnictwa MORBID NOIZZ płytkę "Whose Fault". Z tej płytki pochodzi zamieszczony poniżej utwór. Po odejściu Krzyśka Gontarka miałem przyjemność dołączyć do zespołu i zagrać parę koncertów.
Obecnie Krzysiek Stanisławski , przebywający od dłuższego czasu poza krajem, montuje obszerny materiał DVD o grupie Borea, który mam nadzieję, będzie dostępny dla szerszej publiczności.
Awakening  [4.4 MB]
Davidian i Die From The Hand Of God  [live video - Kutno '94]
Więcej o Borea:
http://www.myspace.com/boreapl

BOREA w składzie '93 (od lewej):
Krzysiek Gontarek - gitara
Artur Banach - vocal, gitara
Krzysiek Stanisławski - bas
Jarek Dłubisz - bębny

 
Z MOJEJ SZUFLADY

          
Wygospodarowałem kącik dla siebie, a właściwie dla pomysłów, które nie są przeznaczone do gry w zespole, a udało się doprowadzić do finalnej formy. Zamiast wrzucać je do szuflady, postanowiłem umieszczać je tutaj. Na razie tylko jeden.
Z czasem pewnie będzie ich przybywać.

Zapraszam do mnie na:
MySpace
Muzzo
NEW !!!

Marbles  [1.8 MB]

All right reserved! ă 2004
Wszystkie prawa zastrzeżone!